Opublikowano:

Co można zyskać instalując rekuperację ?

Co można zyskać instalując rekuperację ?

W domu jednym z ważniejszych systemów jest wentylacja. Jeżeli działa sprawnie, w domu nie rozwija się wilgoć, a budynek nie generuje strat ciepła. Aby tak jednak mogło być, nie należy decydować się na wentylację grawitacyjną, tylko na wentylację mechaniczną, czyli na rekuperację. Sprawdza się ona znakomicie w szczelnych, nowoczesnych budynkach, w których właściciele chcą zminimalizować straty ciepła. Dzięki temu systemowi uda się taki właśnie efekt uzyskać bez najmniejszych problemów. Głównie dlatego, że nie trzeba będzie wietrzyć pomieszczeń. Wszystkim zajmie się system rekuperacji, który będzie filtrował powietrze. Usunie zużyte przepełnione bakteriami i grzybami, a dostarczy do wnętrza świeże, pozbawione zanieczyszczeń. Dzięki temu można będzie oddychać bardzo dobrej jakości powietrzem bez najmniejszych problemów.

Co można zyskać instalując rekuperację ?

Dlaczego warto wybrać wentylację mechaniczną ?

Wentylacja mechaniczna ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to system działający w bezobsługowy sposób. Raz ustawiony będzie działał zgodnie z preferencjami mieszkańców, co jest jak najbardziej dużą korzyścią. Zapewnia duży komfort wszystkim mieszkańcom, ponieważ dostarcza do pomieszczeń świeże, pozbawione zanieczyszczeń powietrze. W dodatku, jest w stanie odzyskiwać ciepło z usuwanego z pomieszczeń powietrza. Następnie wtłacza ciepłe powietrze do wnętrz, co jest powodem zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Głównie dlatego, że to dodatkowe źródło ciepła będzie w stanie skutecznie ogrzewać pomieszczenia. Na pewno więc warto inwestować w wentylację mechaniczną.


Zobacz polecany przez nas rekuperator

Zehnder rekuperator Comfoair Q350 pl l vv tr – Remont

Zehnder rekuperator Comfoair Q350 pl l vv tr – Remont

Zehnder ComfoAir Q350 TR to centrale wentylacyjne nowej generacji, które odznaczają się wysoką wydajnością, cichą pracą i prostym montażem.

Source: remont.biz.pl/sklep/comfoair-q350-tr-centrala-wentylacyjna/25899-zehnder-rekuperator-comfoair-q350-pl-l-vv-tr.html

Podziel się

4 komentarze do: „Co można zyskać instalując rekuperację ?

  1. Jaki jest koszt takiej instalacji dla domu o powierzchni 120 m2

  2. Przede wszystkim zdrowe świeże powietrze wolne od zanieczyszczeń

  3. Teraz to bardzo ważne byśmy oddychali czystym powietrzem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *