Opublikowano:

Na co zwrócić uwagę wybierając rekuperator powietrza ?

Na co zwrócić uwagę wybierając rekuperator powietrza ?

Nowoczesne budownictwo wymusza na inwestorach stosowanie innowacyjnych rozwiązań. Należy stworzyć dom szczelny, właściwie docieplony, a przede wszystkim wyposażony we właściwą wentylację. Jednym z najlepszych rozwiązań jest zdecydowanie rekuperacja. Dzięki niej można będzie skończyć z wietrzeniem i jednoczesnym wyziębianiem pomieszczeń. Zminimalizowanie strat ciepła będzie jak najbardziej możliwe, a przy okazji w domu można będzie oddychać świeżym powietrzem. 

Co jest najważniejsze w rekuperatorze powietrza ?

 Co jest najważniejsze w rekuperatorze powietrza ? 

Podstawowym czynnikiem, na jaki należy zwrócić uwagę wybierając rekuperator, jest zużycie energii. Najlepiej wybrać taki, który jest wyposażony w wentylator stałoprądowy EC. Pobiera on znacznie mniej energii niż zmiennoprądowy AC. Trzeba również zwrócić uwagę na spręż, czyli opór systemu wentylacyjnego, jaki jest w stanie pokonać rekuperator. Znaczenie ma również wymiennik ciepła. Najbardziej efektywnym rozwiązaniem będzie tu zdecydowanie się na rekuperator z wymiennikiem przeciwprądowym.  

 Dobre i nowoczesne rekuperatory są wyposażone w szeroki zakres automatyki, który ułatwia korzystanie z nich. Jeżeli rekuperator będzie innowacyjny, nie będzie żadnych problemów z jego obsługą, a cały system będzie działał bardzo inteligentnie.  

 Warto przy wyborze rekuperatora zwrócić również uwagę na jego obudowę. Najlepiej, aby miała ona kilka możliwości podłączenia, co zapewni elastyczność i pozwoli na dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb danego budynku. 

Trzeba pamiętać również, aby wybrać rekuperator działający jak najciszej. Dzięki temu nie będzie on zakłócał odpoczynku mieszkańców. 


Zobacz czym jest rekuperator

Co to jest rekuperacja

Co to jest rekuperacja

Wentylowanie pomieszczeń czyli tzw. rekuperacja, w których nie dochodzi do strat ciepła, a oszczędności w ogrzewaniu są realne jest marzeniem wielu osób.

Zobacz: remont.biz.pl/rekuperacja/co-to-jest-rekuperacja/

Podziel się

5 komentarzy do: „Na co zwrócić uwagę wybierając rekuperator powietrza ?

  1. Na co jeszcze oprócz kosztów samego urządzenia zwrócić uwagę

  2. Należy zwrócić uwagę na koszt późniejszej eksploatacji ( filtry, przeglądy itp. )

  3. Jakie urządzenia polecacie

  4. Przede wszystkim nie kupowałbym najtańszego rekuperatora

  5. Co tanie to drogie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *