Opublikowano:

Z czego składa się rekuperator ?

Z czego składa się rekuperator ?

Rekuperatory są urządzeniami, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Na rynku dostępny jest ogromny wybór tego typu sprzętów. W Internecie można znaleźć również wiele artykułów omawiających ten system, np. na https://remont.biz.pl/category/rekuperacja/. Warto sprawdzić, z jakich elementów składa się każdy rekuperator, który powinien być w pełni dostosowany do potrzeb użytkownika.

Budowa rekuperatora

Każdy rekuperator ma obudowę, która wpływa na komfort użytkowania systemu. Powinna ona być izolowana termicznie i akustycznie, a także powinna ograniczać straty ciepła i obniżać poziom hałasu wydawany przez elementy znajdujące się wewnątrz urządzenia. Kolejnym elementem rekuperatora jest wymiennik ciepła. Jest on sercem i najważniejszym elementem każdego rekuperatora. Odpowiada za wypełnienie podstawowych funkcji każdego rekuperatora, odzyskuje energię cieplną ze zużytego powietrza.

W każdym rekuperatorze powinny znaleźć się również filtry, które są w stanie wyłapywać zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Dzięki temu do pomieszczeń jest dostarczane tylko świeże, pozbawione zanieczyszczeń powietrze, w każdym rekuperatorze znajdują się również wentylatory wywiewane i nawiewane, ich zadaniem jest wprawianie w ruch powietrza, gdy ciąg grawitacyjny jest zbyt słaby. W rekuperatorze powinny znaleźć się wentylatory wyższej klasy, ponieważ one nie generują zbyt dużego hałasu podczas swojej pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *